Ферроплект - Инструкция и Описание препарата

Главная / Справочник лекарственных препаратов / Ферроплект

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЕРОПЛЕКТ

(FEROPLECT)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою, білого або білого з сіруватим відтінком кольору. На розламі видно два шари;

склад Ферроплект табл. №50: 1 таблетка містить заліза сульфату гептагідрату 50 мг, кислоти аскорбінової 30 мг;

допоміжні речовини: кросповідон, коповідон, лактози моногідрат, макрогол 6000, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, кальцію стеарат, плівкоутворююче покриття Opadry II Pink, цукор, повідон, магнію карбонат, кремнезем колоїдний безводний, титану діоксид, тальк, віск бджолиний, масло вазелінове.

 

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати заліза. Код АТС В03А Е10.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фероплект належить до засобів, що регулюють метаболічні процеси, зокрема, препарат усуває дефіцит заліза в організмі при залізодефіцитних анеміях різного походження, стимулює еритропоез. Поєднання заліза з аскорбіновою кислотою має синергічну дію. Залізо входить до склад Ферроплект табл. №50у Фероплекту у вигляді двовалентного іону заліза, який всмоктується в шлунково-кишковому тракті краще, ніж іон тривалентного заліза. Аскорбінова кислота завдяки своїм антиоксидантним властивостям сприяє всмоктуванню та засвоєнню заліза (вона стабілізує іон Fe2+, перешкоджає його перетворенню на іон Fe3+).

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження препарату Фероплект не проводилися.

 

Показання для застосування. Лікування та профілактика залізодефіцитних анемій різного генезу у дорослих, дітей старше 4 років. Порушення всмоктування заліза із шлунково-кишкового тракту.

 

Спосіб застосування та дози Ферроплект табл. №50. Дорослим та дітям старше 12 років для лікування призначають по 2 таблетки 3 рази на добу, дітям від 4 до 12 років – по 1 таблетці 3 рази на добу. Для профілактики дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 – 2 таблетці 1 раз на добу, дітям від 4 до 12 років – по 1 таблетці 1 раз на добу. Фероплект застосовують внутрішньо, не розжовуючи, за 1 годину до або через 2 години після вживання їжі.

Тривалість застосування препарату для профілактики або лікування визначається лікарем залежно від вираженості анемії, швидкості досягнення терапевтичного ефекту і може тривати від 3 – 4 тижнів до кількох місяців.

 

Побічна дія. Можливі нудота, блювання, відсутність апетиту, гастралгія, метеоризм, потемніння зубів та ясен, запори, діарея, біль у горлі, алергічні реакції (висипання на шкірі, свербіж), головний біль, запаморочення, слабкість, гіперемія шкіри, відчуття тиску за грудиною, дратівливість.

 

Протипоказання. Призначення Фероплекту протипоказано при гіперчутливості до компонентів препарату, дітям до 4 років, апластичній та гемолітичній анеміях, гемосидерозі, гемохроматозі, таласемії, хронічному гемолізі, хронічних захворюваннях печінки та нирок із порушенням їх функцій, лейкозах, бронхіальній астмі.

 

Передозування. Симптоми: надмірна втомлюваність або слабкість, гіпертермія, парестезії, блідність шкіри, акроціаноз, біль у животі, некроз слизової оболонки ШКТ, блювання та пронос із домішкою крові, свіжа червона кров у калових масах, слабкий пульс, зниження артеріального тиску, відчуття серцебиття, судомні напади, кома.

Гострі отруєння у дітей при випадковому прийомі великої кількості препарату мають важкий перебіг, при цьому можливі геморагічний гастроентерит, кроваве блювання, кровавий пронос та судинний шок.

Лікування: викликання блювання, прийом молока або сирих яєць (для утворення залізобілкового комплексу), промивання шлунка 1% розчином натрію гідроксиду (для утворення важкорозчинного карбоната заліза), введення розчину дефероксаміну в шлунок через шлунковий зонд (5 – 10 г дефероксаміну розчиняють у 100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду). У випадках важкого отруєння дефероксамін вводять внутрішньовенно повільно, при легкому отруєнні – внутрішньом′язово. Дефероксамін – специфічний антидот, завдяки високій вибірковості до заліза утворює хелатні сполуки із залізом, які не всмоктуються в кишечнику та легко екскретуються нирками. Показано симптоматичне лікування. Гемодіаліз не ефективний для виведення заліза, але може бути застосований для прискорення виведення залізо-дефероксамінового комплексу, а також показаний при олігурії або анурії. Також можливе застосування перитонеального діалізу.

 

Особливості застосування. З обережністю призначають при ревматоїдному артриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, дивертикуліті, виразковому коліті, хворобі Крона, ентеритах. З обережністю застосовують при переливанні крові (ризик виникнення еритремії).

Не слід призначати Фероплект дітям під час запальних процесів (ГРВІ, ангіна, пневмонія), так як в цьому випадку залізо акумулюється в осередку запалення та не використовується за призначенням.

Для запобігання фарбування зубної емалі Фероплект слiд ковтати, не розжовуючи.

За рахунок заліза, що не всмокталось, можливе фарбування калових мас у темний (іноді чорний) колір.

При прийомі Фероплекту можливий хибнопозитивний результат аналізу калу на приховану кров.

Для поліпшення засвоєння заліза з кишечнику одночасно з лікуванням препаратом слід повноцінно харчуватися, вживаючи м’ясні продукти, овочі, фрукти.

Препарат не слід запивати міцним чаєм, кавою, молоком.

Уповільнюють всмоктування заліза продукти з хлібних злаків (хліб, пшоняна і пшенична каші, пластівці), зернобобових (соя, горох), рис, риба, морепродукти, молочні продукти, яйця. Проміжок між прийомом Фероплекту та вживанням цих продуктів має становити не менше 2 годин.

Не слід вживати алкоголь під час лікування Фероплектом.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортом, працювати з технікою та виконувати роботу, що вимагає підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

При курсовому застосуванні необхідно періодично контролювати показники сироваткового заліза та гемоглобіну. Не слід припиняти лікування одразу після нормалізації вмісту гемоглобіну та еритроцитів, з метою створення в організмі “депо” заліза потрібно приймати препарат ще протягом 1 – 2 місяців.

Для призначення Фероплекту та визначення тривалості застосування під час вагітності та годуванні груддю слід ураховувати перевагу користі та потреби у застосуванні для матері над ризиком для плоду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Фероплекту

- з препаратами заліза та іншими лікарськими засобами, до склад Ферроплект табл. №50у яких входить залізо, можливе накопичення заліза в печінці, підвищується ймовірність передозування заліза;

- з антацидними препаратами, до склад Ферроплект табл. №50у яких входять алюміній, кальцій, магній, а також з панкреатином, холестираміном, D-пеніциламіном відбувається зменшення абсорбції заліза із шлунково-кишкового тракту;

- з токоферолом знижується активність обох препаратів;

- з антибіотиками груп тетрацикліну та фторхінолонів утворюються комплексні сполуки, які зменшують всмоктування заліза та антибіотиків, тому Фероплект потрібно застосовувати за 3 години до або через 2 години після прийому антибіотиків;

- з глюкокортикостероїдами можливе посилення стимуляції еритропоезу;

- з алопуринолом можливе накопичення заліза в печінці;

- з ацетогідроксамовою кислотою знижується активність обох препаратів;

- з хлорамфеніколом знижується ефективність препаратів заліза. Пригнічується утворення еритроцитів та знижується рівень гемоглобіну;

- з препаратами цинку Фероплект потрібно застосовувати через 2 години після прийому препаратів цинку, так як останні знижують кишкову абсорбцію препаратів двовалентного заліза;

- з етанолом підвищується абсорбція та ризик виникнення токсичних усклад Ферроплект табл. №50нень;

- з етідроновою кислотою знижується активність етідронової кислоти. Її слід приймати не раніше, ніж через 2 години після прийому Фероплекту.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.

 


Ферроплект Полная информация по препарату. Ферроплект Фармакология, показания к применению, противопоказания, способ применения, побочные действия, Ферроплект лекарственное взаимодействие, беременность, передозировка, форма выпуска, условия хранения, состав.

 

ФЕРРОПЛЕКТ - наличие и цена в аптеках Украины

Аптека MIXTURA.UA ( Киев )

Телефон: +38 (044) 499-93-00
Адрес: г. Киев, ул. Бульварно-Кудрявская 32

Ферроплект таблетки покрытые оболочкой №50 БОРЩАГОВСКИЙ ХФЗ НВЦ ЗАО УКРАИНА КИЕВ 29.00 грн.

Аптека "Доброго Дня" ( Киев )

Телефон: +380 (800) 500-129 - (бесплатно по всей территории Украины)
Адрес: г.Киев, ул. Большая Васильковская, 71/6

Ферроплект №50 таблетки Борщаговский ХФЗ ЗАО НПЦ (Украина, Киев) 37.11 грн.

Аптека Жолдифарм №2 ( Киев )

Телефон: +38 (044) 400-40-70
Адрес: г.Киев, ул.Эстонская,7

Ферроплект таб. n 50, БОРЩАГ_ВСЬКИЙ ХФЗ (Київ) 28.65 грн.

Аптека Интернет-аптека MIXTURA.UA ( Киев )

Телефон: +38 (044) 499-93-00
Адрес: г. Киев, ул. Бульварно-Кудрявская 32

Ферроплект таблетки покрытые оболочкой №50 БОРЩАГОВСКИЙ ХФЗ НВЦ ЗАО УКРАИНА КИЕВ 29.00 грн.

Аптека 9-1-1 ( Харьков )

Телефон: 0 800 505 911 - круглосуточный прием заказов, звонки по Украине
Адрес: м. Харків, площа Конституціі, 1

Ферроплект табл. п/о №50 ПАТ НВЦ БОРЩАГОВСКИЙ ХФЗ УКРАИНА 30.01 грн.

Аптека Оптових цін ( Киев )

Телефон: 0 800 505 911 - круглосуточный прием заказов, звонки по Украине
Адрес: м. Киев, ул. Большая Васильковская, 138

Ферроплект табл. п/о №50 ПАТ НВЦ БОРЩАГОВСКИЙ ХФЗ УКРАИНА 30.01 грн.

Аптека Оптових цін ( Днепропетровск )

Телефон: 0 800 505 911- круглосуточный прием заказов, звонки по Украине
Адрес: Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Глінки, 15

Ферроплект табл. п/о №50 ПАТ НВЦ БОРЩАГОВСКИЙ ХФЗ УКРАИНА 30.01 грн.

Аптека Аптечна мережа РІА-ФАРМ ( Киев )

Телефон: +38 (067) 54-300-38, (044)-331-00-38, (080)-030-00-38
Адрес: г. Киев, Голосеевский проспект 132

Ферроплект табл. п/о 2 мг №50, Борщаговский ХФЗ 30.95 грн.

Аптека "Аптечна мережа РІА-ФАРМ" ( Киев )

Телефон: +38 (044) 331-00-38(067) 54-300-38, 080-030-00-38
Адрес: г. Киев, ул. Академика Ефремова (Командарма Уборевича), 8А.

Ферроплект табл. п/о 2 мг №50, Борщаговский ХФЗ 30.95 грн.

Аптека Пани Аптекa ( Киев )

Телефон: +38 (044) 353-81-81, (067) 343-81-81
Адрес: г. Киев, пр.Победы 20

Ферроплект табл. п/о №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.27 грн.

Аптека Пани Аптекa ( Киев )

Телефон: +38 (044) 353-81-81, (067) 343-81-81
Адрес: г. Киев, пр.Оболонский 45

Ферроплект табл. п/о №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.27 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 383-58-05, (044) 512-85-15, (094) 928-28-05
Адрес: г.Киев, бульвар Перова 24, (метро Левобережная и Дарница)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 227-21-39
Адрес: г. Киев, ул. Якира д. 8, ( ул. Древлянская, метро Лукьяновская)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 221-76-54 / (044) 245-83-62
Адрес: Киев, ул. Михаила Мишина д. 2 ( ул. Семьи Идзиковских, Севастопольская площадь)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 383-57-41,(044) 517-17-27, (094) 928-27-41
Адрес: г.Киев, ул. Евгения Сверстюка 2Б - ТЦ Левобережный (ул. Марины Расковой 2Б)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 573-74-06, (044) 573-75-34
Адрес: ул. Княжий Затон, дом 4 (метро Позняки)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Альго-Фарм ( Киев )

Телефон: +38 (044) 360-96-99(044) 529-99-92, (094) 925-66-99
Адрес: г.Киев, Голосеевский район, ул. Владимиро-Лыбедская, дом 22 (м. Дворец Украина)

Ферроплект табл. п/о блистер №50 Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) 32.30 грн.

Аптека Интернет- Fere Украина ( Киев )

Телефон: +38 (044) 538-07-40
Адрес: г.Киев, ул. Межевая 18

Ферроплект №50 таблетки 39.10 грн.

Аптека на Артема 55 ( Киев )

Телефон: +38 (044) 486-86-80, (044) 486-36-27
Адрес: г. Киев, ул. Артема дом.55

Ферроплект таб. №50, Борщаговский ХФЗ ЗАО НПЦ 39.95 грн.


Форма резерва лекарств:

Найти другой препарат
Оформление заказа:
Я согласен на передачу моих контактных данных в аптеку

Отмена